معاون آموزش جهاد دانشگاهی کرمانشاه خبر داد: فراخوان جذب همکار داوری و میانجی‌گری/ ۵۵۳ نفر در کرمانشاه پذیرش می شوند
تعداد بازدید کننده: 1518 تاریخ: 1400/08/25 10:07:22

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه دکتر علی اکبر والی با اعلام این خبر اظهار کرد: طبق دعوت به همکاری صورت گرفته توسط اداره کل توسعه امورمیانجی گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف از واجدین شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی گری، ثبت نام به عمل می آید.

والی با اشاره به شروع ثبت نام متقاضیان از 18 آبان گفت: این مهلت تا 28 آبان ادامه خواهد داشت.

معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: متقاضیان جهت ثبت نام باید به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir  مراجعه کرده و ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام نمایند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون این طرح در ۲۶ آذر ماه امسال خبر داد و افزود: چنانچه بنابر شرایط تغییری در زمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

والی در خصوص روش‌های جذب در این فراخوان، گفت: همکاری به دو صورت آزمونی و غیرآزمونی انجام می شود و داوطلبان می توانند در یکی از سه حوزه داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری در آزمون ثبت نام نمایند.

وی یادآور شد: داوطلبان با مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط از جمله حقوق، فقه و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ) یا داشتن حداقل مدرک سطح دو حوزه می توانند برای در آزمون‌های داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری ثبت نام نمایند.

والی افزود: فارغ التحصیلان مقطع  کارشناسی و بالاتر رشته های روانشناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده نیز صرفا مجاز به شرکت در آزمونهای میانجی گری و داوری تخصصی خانواده می باشند .

معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون عنوان کرد و افزود: حداکثر تا دو برابر سهمیه پذیرش استان، برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

والی در خصوص جذب غیرآزمونی این طرح هم گفت: برخی از داوطلبان بدون آزمون و براساس شرایط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام به تفصیل شرح داده شده است می توانند نسبت به ثبت نام غیر آزمونی اقدام و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند. 

وی افزود: در این روش سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه ای و تطبیق شرایط (ویژه موسسات داوری موجود) مورد بررسی قرار می گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف صورت گرفته و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرایط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

وی سهمیه استان در این فراخوان را 553 نفر اعلام و تصریح کرد:مجموع سهمیههای در نظر گرفته شده استان که تمام شهرستان ها را شامل می شود برای حوزه داوری عمومی 154نفر، داوری تخصصی  خانواده 154 نفر و میانجیگری 245 نفر و در مجموع 553 نفر می باشد.


کرمانشاه،بلوار شهید بهشتی،ساختمان جهاددانشگاهی،معاونت آموزشی جهاددانشگاهی

مرکز شماره 1- سه راه 22 بهمن تلفن 31031-083 داخلی 315،316،317

تمام حقوق این وب سایت محفوظ است


› مرکز شماره 1- سه راه 22 بهمن تلفن 31031-083 داخلی 315، 316 و 317
› مرکز شماره 2- مسکن تلفن 34224127-083
› مرکز شماره 3- خیابان شورا تلفن 37274991-083